Gazeteci Sedat Öztürk: 1’inci turda kazanamamış Erdoğan kaybetmiş bir Erdoğan’dır

Kısa Dalga yazarı Sedat Öztürk, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin olarak, “Hedefleri hep ikinci tur. Ama kendisi de çevresi de biliyor ki 1’inci turda kazanamamış Erdoğan kaybetmiş bir Erdoğan’dır. Tüm büyü kazanamadığı anda bozulur” yorumunu yaptı. 

Öztürk, bugünkü yazısında şunları kaydetti:

“Bugüne kadar Erdoğan seçimlere 2 hafta kala vites büyütür ve bunun etkisi de hemen görülürdü ama bu sefer bu etki beklendiği gibi olmadı. Seçimleri kazanacaklarını söylediği zaman çevresindekileri ikna edemiyor. AKP’nin bugün sahadaki kadrosu Erdoğan’ın ‘B’ takımı bile değil. Profil çok düşük. Bu nedenle sık sık onlara cesaret vermesi gerekiyor. Bunun için sürekli kullandığı cümle hep aynı: ‘Asılalım, olacak bu iş.’

Seçim günü ya da sonrasına ilişkin sokaklarda muhtelif kaygılar üzerine dillendirilen konuların hiçbiri AKP çatısı altında konuşulmuyor. ‘Kaybetseler de giderler mi?’ sorusu o çatı altında olmadığı için -kaybetmeyeceklerine kesin inanıyorlar çünkü- gitmemek için yapılan bir çalışma da yok. Söylemlerdeki ‘işgal, bağımsızlık’ gibi kavramlar ‘durumdan vazife çıkaracaklar’ için cesaretlendirici olabilir belki ama buna izin verileceğini sanmam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir