Nilüfer’in mahkemede verdiği karar herkesi şoke etti! Ömer gerçeği anladı

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Birce Akalay ve Mert Fırat’ı buluşturan dizide ikiliyle birlikte Engin Hepileri, Neslihan Arslan, Başak Gümülcinelioğlu, Erdem Şenocak, İdil Sivritepe, Sami Aksu, Sennur Nogaylar ve Muhammet Uzuner yer alırken onlara başarılı genç oyuncular Eylül Ersöz, Ata Artman, Ava Yaman, Esila Umut, Ataberk Mutlu, Ezgi Gör ve Efe Poylu isimlerin yer aldığı ‘Bir Derdim Var’ dördüncü bölümüyle ekrana geldi. Diziden öne çıkanlar şu şekilde:

ZAHİDE BAYILDI

Nilüfer ve Ömer’e yaşadıklarını anlatan Zahide bir anda karşısında oğlu Kürşat’ı görünce ne yapacağını bilemedi. Kürşat annesini gördükten sonra dayanamayıp sarılırken Zahide olayı etkisiyle baygınlık geçirdi.

KUZEY KENDİNE ZARAR VERDİ

Annesinin nasıl öldüğü hatırlayan Kuzey kendini kaybetti. Duvarları yumruklayıp eşyaları fırlattı. Leyla ikinci kişiliği Miray’ın etkisinden çıkamadığı için olayları tüm soğukkanlığıyla seyretti. Savaş doktor sakinleştirici iğne yaparak Kuzey’in daha fazla kendine zarar vermesini önledi.

ZAHİDE, KÜRŞAT’I REDDETTİ

Menderes’in yaptıklarından ötürü geçmişini unutmaya çalışan Zahide oğlu Kürşat’ı da ona Menderes’i hatırlattığı için görmek istemediğini söyledi. Nilüfer’in tüm çabaları yetersiz kaldı.

KÜRŞAT KENDİNİ ZOR TUTTU

Kliniğe geldiklerine Menderes, Kürşat’ı yanına çağırdı. Kürşat’ın aklından annesine yaptıklarından ötürü babasını cezalandırmak geçiyordu. Nilüfer son anda Kürşat’ı durdururken Ömer’in savcı olduğunu öğrenen Menderes’de bir anda yumuşamaya başladı.

‘HAK VERME BANA HOCA DÜNYANIN SESİNİ KIS’

Kuzey’le konuşmak için Nilüfer yanına geldi. Kuzey duyduğu sesleri engelleyemediğini itiraf etti. Nilüfer’in yaşadığı acıları ve tepkilerini anladığını söyleyip dediklerine hak vermesi üzerine Kuzey, ‘Hak verme bana hoca dünyanın sesini kıs’ dedi.

ÖMER, MENDERES’İ ZİYARET ETTİ

Ömer yaptıklarını bildiğini Menderes’e söylemeden duramadı. Menderes’in akşam arkadaşları ile beraber içtikleri yere giden Ömer her şeyi bildiğini, Kürşat’ın da artık her şeyi öğrendiğini söyledi.

KUZEY’İN GİZEMLİ ODASINA GİRİLDİ

İpek ve Yusuf, Kuzey’in herkesten sır gibi sakladığı odasına babaannesinden bile izin almadan girmek için harekete geçti. Nilüfer’in yönlendirmeleriyle hareket eden ikili Kuzey’in odasına girdiğinde onun bir dahi olduğunu anladılar.

LEYLA, ÖZGE’YE ZARAR VERDİ

Kuzey’in nasıl bu kadar kötü olduğunu öğrenmek isteyen Özge, gerçeği tek bilen kişi olan Miray’ı konuşturmak istedi. Bir sorun vardı Miray artık sakin kişiliği olan Leyla’ya dönüşmüştü. Özge tekrardan Miray’a dönüşmesi için arkadaşlarıyla birlikte onu kızdırmak istedi. Özge’nin planı başarılıda olsa Leyla, Mine’ye dönüştükten sonra kendini kontrol edemeyip Özge’ye zarar verdi.

‘DÜNYANIN GERİ KALANI, %97’SİNDEN DAHA ZEKİSİN’

Kuzey’in odasında yaptığı şeyleri inceleyen Nilüfer onun bir dahi olduğunu ve mahkemede bu durumun ellerini güçlendirebileceğini anladı. Kuzey’e ‘Sen muhtemelen dünyanın geri kalanı, %97’sinden daha zekisin’ diyerek üniversite doktora yeterlilik sınavı sorularını çözmesini istedi.

DAMLA, SAVAŞ’I REDDETMİŞ

Damla ile Savaş bir davetiyede yakınlaşmış. Savaş gece beraber uyumak konusunda ısrar edereken, Damla evli olduğunu söyleyerek uzak olmaları gerektiğini söylemiş. Damla bunu hatırlatarak Savaş’a iş yerindeki soğukluğun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını sordu. Savaş’ta hiçbir şey hatırlamadığını söyleyerek Damla karşı tavırlı davrandı.

MENDERES NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Menderes oğluyla yüzleşmek için kliniğe geldi. Klinikte olay çıkartan Menderes’in Kürşat’la görüşmesine Nilüfer izin verdi. Yere dizleri üstünde çöküp annesinin yalan söylediğini ifade eden ‘Sana inanıyorum baba demeden’ gitmeyeceğim diyen Menderes’e, Kürşat sarılır gibi yaparken kesici aleti boğazına tutarak annesine zarar verdiği için babasını cezalandırmak istediğini söyledi. Nilüfer, Kürşat’ı annesinin bir gün ona sevgiyle yaklaşacağını söyleyerek sakinleştirdi.

‘ANNELERİNİZİN BABALARINIZIN YAPTIKLARI SİZİN SUÇUNUZ DEĞİL’

Nilüfer, Kuzey’in artık kendiyle yüzleşmesi gerektiğini düşünerek yanına gitti. Kuzey hala annesinin intiharından ötürü 3 yaşındaki kendini suçlarken Nilüfer,’ Annelerinizin babalarınızın yaptıkları sizin suçunuz değil’ diyerek Kuzey’in gerçeği farketmesini sağladı.

ÖZGE, KUZEY’E YARDIM ETTİ

Gece yarısı odasına gelerek Kuzey’i uyandıran Özge, soru kitapçığını alarak Kuzey’e son şansını kaybetmemesi için test sorularını çözmesini istedi. Kuzey, onun iyiliği için kendi duygularını hiçe sayan Özge’nin bu hareketinden sonra soruları çözmeye başladı ve herkes başarısına şahitlik etti.

MENDERES TUTUKLANDI

Zahide eşi Salih’in kendi hayatından örnek vererek anlattıkları karşısında tepkisiz kalamadı. Eşi kendinin de yurtlarda büyüdüğünü söyleyerek küçücük çocuğu sevgiden mahrum bırakmamasını istedi. Zahide eşinin anlattıklarından sonra Menderes’den şikayetçi olarak tutuklanmasını sağladı. Oğlunu kabullenip sarılarak Kürşat’ın hayallerini gerçekleştirdi.

NİLÜFER’İN KARARI HERKESİ ŞAŞIRTTI

Kuzey mahkemeden serbest bırakılması umuduyla hakim karşısına çıktı. Nilüfer’in delilleri önceden sunamadığı için şahitlik yapması gerekiyordu sadece. Kuzey mahkemeye gelmeden önce babaannesinin kapısı çaldı. Babaannesi kimin geldiğini kontrol edince Kuzey’in babasının hapisten çıktığını öğrendi. Hemen Nilüfer’i aradı, durumu anlattı. Nilüfer’de çözüm olarak Kuzey’in bir müddet daha klınikte kalmasının faydalı olacağını düşündüğü için hakim karşısında Kuzey’in hala sorunları olduğunu ve klınikte kalması gerektiğini söyledi. Bunu duyan herkes şoke oldu. Kuzey sinirden küplere bindi. Mahkeme salonunda Nilüfer’in hasta olduğunu söyleyerek bağırmaya başladı. Ömer yaşananları düşünmeye başlayınca Nilüfer hakkındaki gerçeği fark etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir