Bakan Tekin Kırgız mevkidaşıyla görüştü

Milli Eğitim Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmede, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Kendirbaeva’yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Tekin, Türk dünyasıyla eğitim alanındaki iş birliklerini çok önemsediklerini vurguladı.

İŞ BİRLİKLERİNİ GELİŞTİRMEK İSTERİZ
Bu kapsamda Türkiye ile Kırgızistan arasındaki eğitim iş birliğini de geliştirmek istediklerini söyleyen Tekin şöyle devam etti: “Türkiye ve Kırgızistan arasındaki iş birliğinin ileriye taşınmaması için hiçbir neden yok. İki ülkenin eğitim sistemleri toplumsal yapıyla örtüştüğü sürece başarılı sonuçlar elde etmek kaçınılmaz. Türkiye Maarif Vakfına (TMV) bağlı okulların Kırgızistan’da iyi bir eğitim öğretim hizmeti sunuyor. TMV’nin buradaki faaliyetlerine desteğinden dolayı Kendirbaeva’ya teşekkür ediyorum.”

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Dogdurkul Kendirbaeva ise Türkiye’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye ile eğitim alanındaki mevcut ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra yeni iş birlikleri için çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir