Bakan Yerlikaya: 2 noktada arama faaliyetlerini durdurduk

Bakanlar Ali Yerlikaya ve Alparslan Bayraktar, Erzincan’daki maden sahasında gerçekleşen heyelan sonrası bölgeden önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölgede ikinci bir heyelan riskinin bulunduğunu ve bu nedenle arama faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti. Yerlikaya, baraj bölgesinde çalışmalara devam edildiğini belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynakalar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“SAHADA ÇALIŞMALI HAKİKATEN ÇOK ZORLU”

“Sahada çalışma şartları hakikaten çok zorlu. Çok ciddi heyelan riski ile karşı karşıyayız. Özellikle orada çalışan AFAD’daki kardeşlerimizi risk altına almadan ve emniyet koşullarından taviz vermeden çalışma imkanını sürdürmeye gayret ettik. Fakat özellikle dün geceden itibaren heyelan riski yoğunlaştı. Bu risklerden dolayı şu an sahada arama faaliyetlerini durdurmuş durumdayız. Bu ciddi boyutta gördüğümüz risklerden bir tanesi. Bununla birlikte özellikle hızlı bir şekilde gerek temiz suyun kontrol altına alınması gerek toprakla buluşmuş suyun  kontrol altına alınmasıyla alakalı alakalı DSİ’nin koordinasyonunda önemli bir faaliyet devam ediyor.

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir