Erdoğan’dan ‘Yeniden Refah’ yorumu: Adeta kopmuş vaziyette

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin bazı belediye başkan adaylarının belirlenmesinde yapay zekadan faydalanmasına ilişkin, “Dünya değişti, Türkiye değişti, şehirlerimizin çehresi değişti. Ama ülkemizdeki muhalefet anlayışı hiç değişmedi. Üzülerek görüyoruz ki CHP’de bölücülerin ve yapay zekanın sözü bu partiye yıllarca emek vermiş, bu partiye gönül vermiş insanların sözünden daha fazla geçiyor” dedi.

Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi’nde partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Ardından parti genel merkezi önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Yeniden Refah Partisi yetkililerinin yerel seçimlere ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine, “Yeniden Refah’ın tavrını sizler de biliyorsunuz. Birçok yerde Cumhur İttifakı ile hareketi söz konusu değil. Milletvekili seçimlerindeki durumdan şu anda adeta kopmuş vaziyette. Yeniden Refah olarak ya bizden ayrılmış olanlar veya bize karşı tavır içinde olanları aday çıkardılar. Onlarla yollarını devam ettiriyorlar” dedi.

‘F-16’YA KİLİTLENDİK’

Erdoğan, “ABD’nin F-16 teslimine ilişkin bir takvimlendirme söz konusu mu? ABD’li senatörler ile de görüştünüz. Bu görüşmeler Türkiye’nin F-35 projesine dönüşüne kapı aralar mı?” sorusu üzerine, şunları kaydetti:

“Şu andaki planınız, programımız F-35’ten öte F-16’ya kilitlenmiş vaziyetteyiz. Gerek Kongre gerekse Senato, senatörlerle yaptığımız görüşmede F-16 ile ilgili ne adımlar atarız, onları görüştük. Arkadaşlarımızın muhataplarıyla yaptığı görüşmelerde bu konu üzerinde ısrarla duruyoruz, takipçisiyiz.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin doğum gününü kutlayıp kutlamadığı sorulan Erdoğan, “Devlet Bey, her zamanki nezaketini, kibarlığını bu defa da gösterdi. Çok da zengin bir nezaket. Yaşım miktarınca güller gönderdi. Yine kendine has estetiği içinde olan, henüz daha görmedim, bir kalem gönderildiğini söylediler. Doğum yıl dönümümü kutladığı gibi Cumhur İttifakı’nın çalışmasıyla ilgili de tebrikleştik” diye konuştu.

Irak’a bir ziyaret gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği sorulan Erdoğan, “Seçim sonrası” cevabını verdi.

‘DÜNYA DEĞİŞTİ, MUHALEFET ANLAYIŞI DEĞİŞMEDİ’

Erdoğan konuşmasında ise CHP’yi ve DEM Parti’yi hedef gösterdi. Muhalefetin derdinin belediyeler üzerinden elde edecekleri rantı yağmalamak olduğunu savunan Erdoğan, “Seçim sonuçları istedikleri gibi çıkarsa bu tabloyu programsız, projesiz, emeksiz bir şekilde iktidarın kucaklarına düşmesini sağlamak için de kullanacaklardır. Dünya değişti, Türkiye değişti, şehirlerimizin çehresi değişti. Ama ülkemizdeki muhalefet anlayışı hiç değişmedi. Bilhassa ülkenin 2’nci büyük partisi sıfatına sahip CHP bırakın olumlu yönde değişmeyi bölücülerle, terör örgütü mensuplarıyla iş birliğine girecek kadar rotasını kaybetmiştir. Üzülerek görüyoruz ki CHP’de bölücülerin ve yapay zekanın sözü bu partiye yıllarca emek vermiş, bu partiye gönül vermiş insanların sözünden daha fazla geçiyor. İstanbul’da bölücü örgütün uzantılarıyla el ele kol kola yürümekten, bölücülerin sembolleri altında ortak miting yapmaktan utanmıyorlar. Neyin karşılığında Kandil’le uzlaşıldığını, allayıp pulladıkları Kandil uzlayıcısı için bu noktada bölücü örgütün uzantılarına ne vadettiklerini kimse bilmiyor. CHP’nin içine düştüğü bu vahim tablo AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak bizim sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir