Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi

Dört altcoin için önemli işaretler gelmiş durumda. Öncelikle Ethereum ile başlıyoruz. Ethereum’un fiyatı kritik 1.650 dolar direnç seviyesinin üzerinde potansiyel bir yükseliş kırılması için hazırlanıyor.

Altcoin Ethereum olumlu işaretler gösteriyor

Altcoin Ethereum, 1.620 dolar destek bölgesinin üzerindeki seviyeleri koruyarak esneklik gösteriyor. Fiyat şu anda 1.640 doların üzerine çıktı. Ayrıca her ikisi de pozitif momentuma işaret eden 100 saatlik Basit Hareketli Ortalamanın üzerinde yer alıyor. Dikkat edilmesi gereken önemli bir gelişme, saatlik ETH/USD grafiğinde 1.625 dolar civarında destekle önemli bir yükseliş eğilimi çizgisinin oluşması. Bu trend çizgisi genel yükseliş hissiyatına katkı sağlıyor.

Şu an itibariyle altcoin Ethereum 1.640 doların üzerinde işlem görüyor. Ayrıca 100 saatlik Basit Hareketli Ortalama tarafından destekleniyor. Acil direnç 1.650 dolarseviyesinin yakınında yatıyor. Bunun ötesinde, fiyat 1.670 dolar civarında dirençle karşılaşabiliyor. 1,670 dolar direncinin başarılı bir şekilde aşılması Ethereum’u 1,720 dolar seviyesine taşıyacak. Ayrıca ardından 1,750 dolar civarında büyük bir engele doğru itecek Yükselişin devam etmesi, fiyatı 1.880 dolara doğru bile itecek.

Altcoin Synthetix kayda değer bir yükseliş yaşadı

Synthetix (SNX) geçtiğimiz hafta etkileyici bir performans gösterdi. Buna göre fiyatını yaklaşık %20 artırdı. Ayrıca kripto piyasasının toparlanmasına öncülük etti. Altcoin SNX’e yönelik toplumsal ilgi artıyor. Diğer taraftan zincir üzerindeki davranışlar yükselişini sürdürüyor. Buna göre birçok yatırımcı sabırsızlık nedeniyle kayıplarla karşı karşıya kaldı.

Şu anda SNX, 2,40 dolarlık bir direnç seviyesine yaklaşıyor. Buna göre başarılı bir kırılma, altcoinin son kayıplarının önemli bir kısmını geri kazanmasının önünü açacak. Göreceli Güç Endeksi (RSI) de nötr çizginin üzerinde kalarak yükseliş eğilimine işaret ediyor. Ancak, SNX direnci bir destek seviyesine dönüştüremezse, 2,00 dolara kadar bir geri çekilme yaşayacak. Buna göre bu psikolojik seviyenin daha da altına inilmesi 1,90 doların yeniden test edilmesine neden olacak. Ayrıca altcoin SNX’in Haziran ayının en düşük seviyesi olan 1,73 dolara gerilemesine yol açacak.

Sabırsızlık var

Yükseliş eğilimine rağmen bazı yatırımcılar sabırsızlık gösterdi. On-chain veriler, 1 milyon ila 10 milyon SNX token’a sahip adreslerin geçtiğimiz hafta içinde önemli miktarda token biriktirdiğini gösteriyor. Ayrıca cüzdanlarına yaklaşık 5 milyon SNX ekleyerek toplam varlıklarını 55 milyon SNX’e çıkardığını ortaya koyuyor. Buna karşılık, bakiyeleri 100.000 SNX ile 1 milyon SNX arasında değişen adresler aynı dönemde varlıklarını yaklaşık 4 milyon SNX azalttı.

Synthetix’in fiyatındaki bu artış, altcoin ile ilgili sosyal tartışmaların artmasından kaynaklandı. Diğer taarftan ağ büyümesinde bir artışa yol açtı. Yeni adres oluşturma iki ayın en yüksek seviyesine ulaşarak %27’lik bir artış kaydetti. İlginç bir şekilde, ralli bazı yatırımcıları gelecekte olası düzeltmeleri öngörerek kârlarını güvence altına almaya sevk etti. Sonuç olarak, birçoğu satış yapmayı tercih etti . Buna göre beklendiği kadar önemli olmayan minimum kayıplarla sonuçlandı.

Önemli sayıda BONE stake edildi

Shiba Inu’nun Layer-2 çözümü Shibarium, kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Ancak ilgili kripto para fiyatları yansıtıcı değil. SHIB Kind tarafından bildirildiği üzere, L2 ana ağında 12 doğrulayıcı aracılığıyla 25 milyondan fazla Bone ShibaSwap token (BONE) stake edilmiş durumda.

Shibarium’un blok yüksekliği yarım milyon bloğu aşmış durumda. Ancak ortalama blok üretim süresi yaklaşık beş saniye. Buna göre bu da başlangıçtaki yüksek trafik akışı sorunlarının çözüldüğünü gösteriyor. Ayrıca, Shibarium’un resmi gaz ücreti ve yönetim tokeni olan BONE, bu 12 doğrulayıcı aracılığıyla başarılı bir şekilde stake edilmiş durumda. Diğer taraftan toplam 25 milyon BONE’luk bir stake kasası oluşturdu.

Shibarium’un başarısı fiyata yansımıyor

Ancak, bu başarılara rağmen, hem SHIB hem de BONE, özellikle Shiba Inu’nun fiyatı ile Bitcoin’in fiyatı arasındaki güçlü korelasyon nedeniyle mevcut ayı piyasasında zarar gördü. Son yedi günde Bitcoin’in fiyatı %5,5 düştü. Diğer taraftan altcoin SHIB %6,9’luk bir düşüş yaşadı. Ayrıca bu düşüşün başlıca nedeni 0,93’lük fiyat korelasyonuydu.

Son 30 gün içinde BONE %40’lık önemli bir değer kaybı yaşadı. Ayrıca Temmuz 2023 başından bu yana ilk kez 1 dolar destek seviyesinin altına düştü. CoinGecko’nun son verilerine göre BONE 0,988558 dolardan işlem görüyor. Blockchain verilerini analiz eden IntoTheBlock, büyük işlemlerin ve sahiplerin şu anda mevcut fiyattan kâr elde ettiğini belirtiyor. Ayrıca ağ büyümesi ve balina konsantrasyonunun ise nötr kaldığını öne sürüyor.

Altcoin TRON güç gösteriyor

Tron (TRX), ABD Doları karşısında 0,0780 dolar seviyesini aşarak yükseliş ivmesi sergiliyor. Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca potansiyel olarak 0,0800 dolar direnç seviyesinin ötesine geçme ihtimali var.

Tron, ABD doları karşısında çok önemli olan 0,0750 dolar seviyesinin üzerinde olumlu adımlar atıyor. Şu anda, fiyat 0,0780 dolar ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerinde sabit kalıyor. Altcoin TRX/USD kurunun 4 saatlik grafiğinde 0,0770 dolar civarında dirençle birlikte büyük bir daralan üçgenin aşılmasıyla önemli bir atılım gerçekleşti. Sonuç olarak, parite 0,0785 dolar seviyesini başarıyla temizledi. Zirve 0,0793 dolar civarında oluştu.

Tron fiyat tahmini

Altcoin TRX’in 0,0880 dolar direncinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi halinde önemli bir gelişme olacak. Daha fazla yukarı yönlü hareket için kapıların açılma ihtimali var. Sonraki ana direnç seviyesi yaklaşık 0,095 dolar seviyesinde yer alıyor. Diğer taraftan bunun ötesinde yükseliş momentumu önümüzdeki günlerde önemli 0,10 dolar bölgesini hedefleyecek.

Altcoin TRX fiyatının 0,080 dolar direncini aşmakta zorlanması durumunda, düzeltici bir düşüş yaşanabilir. Kriptokoin.com olarak baktığımızda aşağı yönde ilk destek seviyeleri 0,0780 dolar bölgesi civarında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir