Özgür Çelik, ‘Üç Fidan’ ziyaretinden sonra Kılıçdaroğlu ile görüştü

CHP İstanbul İl Kongresi’nde seçildikten sonra mazbatasını alarak görevine başlayan Özgür Çelik ve beraberindeki yeni CHP İstanbul İl Yönetimi ile CHP’li ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları ve CHP Ankara İl Yönetimi Anıtkabir’i ziyaret etti.

Çelik ve beraberindeki heyet, Anıtkabir’deki ziyaretlerine Atatürk mozalesine çelenk bırakarak başladı. Çelik ve beraberindeki heyet saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti.

‘SÖZLERİNİZ BİR DENİZ FENERİ GİBİ YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR’

ANKA’nın haberine göre Çelik, burada bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Ülkemizin ve partimizin kurucusu Büyük Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti ve partimiz 100 yaşında! Cumhuriyetimizin 100. yılında emperyalist güçlerin vekalet savaşları, mazlum halkları felakete sürüklüyor. Güzel ülkemizde ise Cumhuriyet’in kurumları tahrip edilmiş durumda. Halkımız zorlu şartlarda binbir türlü çileyle boğuşuyor. Özellikle gençlerimiz umutsuzluk ve karamsarlık içinde. Bu şartlar altında; “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” sözleriniz bir deniz feneri gibi bize yol göstermeye devam ediyor. En umutsuz durumlarda bile asla vazgeçmeyen ve halkına güvenen duruşunuz en büyük rehberimizdir. Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu durumu aşmak için çok çalışmak, umut ve inançla yürümek gerektiğini sizden öğrendik. Bu inanç ve kararlıkla bizlere armağan ettiğiniz Cumhuriyet’in en çalışkan neferleri olacağız. Cumhuriyetimizin, barışın ve demokrasinin yılmaz savunucusu olacağız. Saygı, şükran ve huzurunuzda olmanın verdiği büyük gururla…”

Çelik ve beraberindeki heyet, Türkiye Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mozalesine karanfil bıraktıktan sonra Anıtkabir’den ayrıldı.

KARŞIYAKA MEZARLIĞI’NA GEÇTİ

Çelik ve beraberindeki heyetin Ankara’daki ikinci durağı ise Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve Erdal Eren’in kabirleri oldu. Mezarlık ziyaretine, 68 Öğrenci Hareketi’nin liderlerinden olan Deniz Gezmiş’in mezarına karanfil koyarak başlayan Çelik ve beraberindeki heyet, Aslan, İnan ve Eren’in mezarına da karanfil bırakarak, mezar başlarında ayrı ayrı saygı duruşunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Çelik ve beraberindeki heyet, anmadan sonra Karşıyaka Mezarlığı’ndan ayrılarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere CHP Genel Merkezi’ne geçti. Burada Kılıçdaroğlu tarafından kabul edilen Çelik görüşmenin ardından Genel Merkez’den ayrıldı. Görüşmede Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile Genel Sekter Neslihan Hancıoğlu eşlik etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir