Sayıştay’ın Raporunda Ortaya Çıktı! AKP’li Ümraniye Belediyesi’nde Hayalet Orkestra Çalmış

Sayıştay’ın denetim raporunda Ümraniye Belediyesi’nde yapılan usulsüzlükler gün yüzüne çıktı. Rapora göre hayali birim açılarak görevlendirme yapıldığı, dolu kadrolara personel atandığı ve derneklere taşınmazların tahsis edildiği belirtildi.

AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin orkestrası bulunmamasına rağmen ‘Orkestra Müdürlüğü’ kurduğu ve hiç faaliyette bulunmayan bu birime müdür atadığı ortaya çıktı.

Sayıştay Başkanlığı, belediyelerin 2022 yılındaki faaliyetlerine yönelik denetim raporunu yayımladı. Raporda, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kamuda yapılan çok sayıda usulsüzlüğe yer verildi.

Tele 1’den Egehan Erkün’ün haberine göre iktidarın, ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle açıkladığı tasarruf tedbirlerine rağmen birçok belediyenin gereksiz harcamalar ve dolu kadrolara atamalar yaptığı tespit edilirken, bu belediyelerden biri de AKP’li Ümraniye Belediyesi oldu.

ORKESTRASI YOK AMA MÜDÜRLÜĞÜ VAR

Denetim raporunda, AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin orkestrası olmamasına rağmen ‘Orkestra Müdürlüğü’ kurduğu ortaya çıktı. Müdürlüğün, kuruluşundan bu yana herhangi bir faaliyette bulunmadığı ve atıl olan bu birimde yalnızca müdür bulunduğu belirtildi.

ÇALIŞMAYAN MÜDÜRE MAAŞ BAĞLANDI

Ayrıca belediyenin; göreve atanan müdüre, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bütçesinden maaş ödemesi yaptığı tespit edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir