T3 Vakfı’ndan 5 bin öğrenciye burs: ‘Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı’ başvuruları 1 Kasım’da sona erecek

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve millî teknoloji hamlesine katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan ve öğrencilere sunulan burs programları bu yıl da Millî Teknoloji Hamlesi’nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar adına gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Gençlerin teknoloji geliştirme süreçlerine katılmasını sağlayan T3 Vakfı, öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediği Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı ile 5 bin öğrencinin TEKNOFEST’te gönüllü olarak görev alma, kamplar, geziler, özel eğitimlere katılma ve T3 Vakfı’nın çalışmalarında yer alma gibi pek çok özel fırsatları da sunuyor.

Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı ile Gençler Geleceklerini İnşa Ediyor

Dört farklı destek programı olan burs programında İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile katılımcılara sağlanan özel eğitim imkânları sayesinde kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkı sağlanıyor. Başta TEKNOFEST olmak üzere T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 3.000 TL burs desteği verilecek.

T3 Vakfı tarafından hayata geçirilen DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik yapma ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile katılımcıların yetkin oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik, takımlara mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkânı sunularak öğrenciler arasında besleyici bir döngü oluşturulması hedeflenen Eğitmen-Mentor Burs Programına lisans ve lisansüstü öğrenciler başvuru yapabiliyor. Burs programı dahilinde 720 kişiye 10 ay boyunca 3.000 TL burs desteği sağlanacak.

Türkiye genelinde ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Desteği Burs Programı ile de 3.880 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 2.000 TL burs desteği sağlanacak. İhtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği sağlanması ve daha fazla gencin vakıf projelerine dahil edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, illerdeki ağların güçlendirilmesine yönelik vakıf tanıtım buluşmaları, T3 Vakfı’nın tüm illerdeki sorumluları ile birebirde çalışma fırsatı yer alıyor.

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programına yeni dahil olan Sen Geleceksin Burs Programında ise Türkiye genelinden toplam 300 lisans öğrencisine 10 ay boyunca aylık 2.500 TL burs imkanı sunulacak. Sen Geleceksin Diye Burs Programı kapsamında bursiyerler Vakıf’ın 81 ilde yürüttüğü projelere katkı sağlarken, görev bazlı proje geliştirmeye, araştırma yapmaya ve sürecin yönetilmesine destek olacaklar.

Tüm burs programları için başvuru linki;

#MilliTeknolojiHamlesi için hep birlikte…

Özdemir Bayraktar Millî Teknoloji Burs Programı ile #MilliTeknolojiHamlesi’nin bir parçası olmak isteyen tüm ortaokul, lise ve ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvuruları 01 Kasım’a kadar devam edecek. Katılımcılar programı oluşturulan linkler üzerinden detaylı inceleyerek başvuruda bulunabilecek. Burs programından kabul alan öğrenciler, teknolojinin farklı alanlarında Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak başarılı çalışmalara ortak olacak. Ülkemizin geleceği çocuklarımız, gençlerimiz için 2024 yılında toplamda 109.700.000 TL bütçe ayıran Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı “milliteknolojihamlesi” için çok büyük ve önemli bir adım daha atmış oldu.

www.turkiyeteknolojitakimi.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir